Kaliňák by sa mal vyjadriť k Malinovej

Autor: Ján Kovarčík | 7.2.2012 o 8:18 | Karma článku: 5,52 | Prečítané:  566x

Vláda na svojom minulotýždňovom rokovaní vyslovila poľutovanie nad prípadom Hedvigy Žákovej Malinovej. Pripúšťa v ňom, že v prípade sťažovateľky /vo veci sťažnosti č. 51493/07, podanej Európskemu súdu pre ľudské práva/, sú určité okolnosti, ktoré vyvolávajú pochybnosti ohľadom rešpektovania sťažovateľkiných práv zaručených v Dohovore na ochranu ľudských práv a základných slobôd.

Vládny kabinet tak súhlasil so zmiernym riešením prípadu. Naďalej však prebieha jej trestné stíhanie. Prípadom podozrenia z krivej výpovede sa zaoberá Generálna prokuratúra SR. Krátko po incidente sa objavili pochybnosti o jej interpretácii danej situácie.

 

K tejto téme by sa mal vyjadriť aj exminister vnútra Robert Kaliňák. Ako bývalý podpredseda brannobezpečnostného výboru NR SR musím uviesť, že na jeho rokovaní sa vyjadroval v tom zmysle, že skutok sa nestal tak, ako ho opisovala Malinová.

 

Už sme si zvykli na to, že k nepopulárnym témam pre Smer – SD sa jeho predstavitelia nevyjadrujú. Alebo majú občania chápať mlčanie v tejto závažnej veci ako vysielanie signálov o možnej spolupráci prípadným koaličným partnerom z pravého spektra?

 

Za vyšetrovanie incidentu ohľadne Hedvigy Malinovej nesie exminister vnútra jednoznačnú zodpovednosť. Ak by policajné zložky, za ktoré niesol zodpovednosť, riadne vyšetrili daný skutok, dnes sme nemuseli byť svedkami bezprecedentného postupu končiacej vlády.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?