Kaliňák by sa mal vyjadriť k Malinovej

Autor: Ján Kovarčík | 7.2.2012 o 8:18 | Karma článku: 5,52 | Prečítané:  563x

Vláda na svojom minulotýždňovom rokovaní vyslovila poľutovanie nad prípadom Hedvigy Žákovej Malinovej. Pripúšťa v ňom, že v prípade sťažovateľky /vo veci sťažnosti č. 51493/07, podanej Európskemu súdu pre ľudské práva/, sú určité okolnosti, ktoré vyvolávajú pochybnosti ohľadom rešpektovania sťažovateľkiných práv zaručených v Dohovore na ochranu ľudských práv a základných slobôd.

Vládny kabinet tak súhlasil so zmiernym riešením prípadu. Naďalej však prebieha jej trestné stíhanie. Prípadom podozrenia z krivej výpovede sa zaoberá Generálna prokuratúra SR. Krátko po incidente sa objavili pochybnosti o jej interpretácii danej situácie.

 

K tejto téme by sa mal vyjadriť aj exminister vnútra Robert Kaliňák. Ako bývalý podpredseda brannobezpečnostného výboru NR SR musím uviesť, že na jeho rokovaní sa vyjadroval v tom zmysle, že skutok sa nestal tak, ako ho opisovala Malinová.

 

Už sme si zvykli na to, že k nepopulárnym témam pre Smer – SD sa jeho predstavitelia nevyjadrujú. Alebo majú občania chápať mlčanie v tejto závažnej veci ako vysielanie signálov o možnej spolupráci prípadným koaličným partnerom z pravého spektra?

 

Za vyšetrovanie incidentu ohľadne Hedvigy Malinovej nesie exminister vnútra jednoznačnú zodpovednosť. Ak by policajné zložky, za ktoré niesol zodpovednosť, riadne vyšetrili daný skutok, dnes sme nemuseli byť svedkami bezprecedentného postupu končiacej vlády.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?